Endre søk
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
New results on restriction of Fourier multipliers
Universitat de Barcelona, Spain.
Universitat de Barcelona, Spain.ORCID-id: 0000-0002-7882-4013
2010 (engelsk)Inngår i: Mathematische Zeitschrift, ISSN 0025-5874, E-ISSN 1432-1823, Vol. 265, nr 2, s. 417-435Artikkel i tidsskrift (Fagfellevurdert) Published
Resurstyp
Text
Abstract [en]

We develop an extension of the Transference methods introduced by R. Coifman and G. Weiss and apply it to study the problem of the restriction of Fourier multipliers between rearrangement invariant spaces, obtaining natural extensions of the classical de Leeuw’s result and its further extension to maximal Fourier multipliers due to C. Kenig and P. Tomas.

sted, utgiver, år, opplag, sider
2010. Vol. 265, nr 2, s. 417-435
HSV kategori
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:su:diva-126112DOI: 10.1007/s00209-009-0522-yOAI: oai:DiVA.org:su-126112DiVA, id: diva2:897267
Tilgjengelig fra: 2016-01-25 Laget: 2016-01-25 Sist oppdatert: 2017-11-30bibliografisk kontrollert

Open Access i DiVA

Fulltekst mangler i DiVA

Andre lenker

Forlagets fulltekst

Søk i DiVA

Av forfatter/redaktør
Rodriguez, Salvador
I samme tidsskrift
Mathematische Zeitschrift

Søk utenfor DiVA

GoogleGoogle Scholar

doi
urn-nbn

Altmetric

doi
urn-nbn
Totalt: 18 treff
RefereraExporteraLink to record
Permanent link

Direct link
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annet format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annet språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf