Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
On two theorems of Quinzii and rent controlled housing allocation in Sweden
Stockholms universitet, Humanistiska fakulteten, Centrum för evolutionär kulturforskning. (kimmo.eriksson@mdh.se)
Stockholms universitet, Humanistiska fakulteten, Centrum för evolutionär kulturforskning.
2007 (Engelska)Ingår i: International Journal of Game Theory, ISSN 0020-7276, E-ISSN 1432-1270, Vol. 9, nr 3, s. 515-526Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
2007. Vol. 9, nr 3, s. 515-526
Nationell ämneskategori
Beräkningsmatematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:su:diva-31773OAI: oai:DiVA.org:su-31773DiVA, id: diva2:278516
Tillgänglig från: 2009-11-26 Skapad: 2009-11-26 Senast uppdaterad: 2017-12-12Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Av organisationen
Centrum för evolutionär kulturforskning
I samma tidskrift
International Journal of Game Theory
Beräkningsmatematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 44 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf